בכוכב קטן, כמו בסדנתו של כל מעצב – חלל חדש ובתולי עם רצפה מבריקה וקירות נקיים הוא בגדר חלום, אולם ברוב המקרים אנחנו נתקלים במרחבים ישנים. תכנון מרחב בבית ספר ישן ומצולק, ועשייה של שינוי משמעותי בו – הוא אתגר לא קטן שאנחנו שמחים לקבל על עצמנו כל פעם מחדש. אחרי עשרות פרויקטים והרבה שנות נסיון יש לנו את הכלים לעשות זאת.


ברגע שמקבלים הגדרה של חלל ויעודו, אנחנו חושבים איך ניתן לחולל בו את השינוי הגדול ביותר תוך כבוד לקיים. ישנם מרחבים שעברו ידיים רבות של מנהלות, מורים ואנשי סגל, ולא מעטים המקרים בהם אנחנו נתקלים בגיבוב עיצובי בלי כל יד מכוונת. במקרה כזה אנחנו מתערבים ומבצעים שינוי מושכל עם ראייה ארוכת טווח, והופכים את החלל האפרורי שקיבלנו לחדשני ונעים, כזה שכל ילד שיחזור אליו לא ירצה לעזוב. בתכנון נלקחים בחשבון שלל מאפיינים: גודל החלל, מטרתו, תקציב, גיל הילדים ועוד.

 

 

סביבת למידה בביה"ס אוסישקין אחרי עיצוב כוכב קטן, 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 
אחד מן הקווים המנחים שלנו בכוכב קטן כמעצבי מרחבי למידה הוא שבסוף  – מדובר בחלל בו הילדים לומדים. על כן, נבחר שלא להעמיס יתר על המידה עם תכנים גרפיים או פדגוגים. כך אנחנו יוצרים סביבה נוחה, שבמקביל להיותה אטרקטיבית וצבעונית – היא שקטה ולא מייצרת הסחות דעת לילדים. הדבר נעשה באמצעות חלוקת חלל פונקציונלית ושימוש בפרטי ריהוט מקוריים, היוצרים מראה מרענן ומזמין.

 

 

 

מרחב למידה שונה, מזמין ושימושי

 

 

 

 

DSC_0401-Edit
חלל למידה. הפיכת מרחב ישן וסטנדרטי לחדשני תוך התחשבות בכל הפרטים, מהרצפה עד התקרה